Aankondiging excursie Stichting Historische Autobussen:

Bravo bussen in Brabant!

 

De volgende excursie die we organiseren staat gepland voor zaterdag 11 april 2026. Deze zal worden gereden met onze jongste aanwinst de ex Arriva 8244. Dit is de laatste bus uit de serie 8201 t/m 8244 welke in 2007 is afgeleverd nadat Arriva voor de eerste keer de concessie Oost-Brabant won. Inmiddels zal medio december Arriva voor de derde keer de concessie Oost-Brabant gaan uitvoeren.

Maar op zaterdag 11 april zal bus 8244, een VDL Ambassador uit Den Bosch vertrekken vergezelt van een MAN A78 Lion’s City TÜ ex Van Driel 346, exex Van Kooten en exexex Connexxion 3149 en bedoeld was als Qbuzz 1100. Een unieke kans omdat deze museumbus na deze excursie op termijn zal worden teruggebracht in de oorspronkelijke kleuren. Het vertrek staat gepland om 10:00 uur vanaf het busstation van ’s-Hertogenbosch Centraal Station. We rijden via een van de oude lijnen naar Oss waar we van harte welkom zijn bij de Van Driel Groep, alwaar diverse bussen en mogelijk touringcars zijn te fotograferen. Na het bedrijfsbezoek zal de reis verder gaan via de lijn 157 Oss naar Uden. Op Uden busstation is de middagpauze gepland.

Na de middagpauze rijden we naar de Arriva stalling in Uden waar we ook welkom zijn om de deels nieuwe vloot elektrische bussen te fotograferen. Na die stop rijden we via de oude Hermes lijnen 121 en 25 naar Helmond. En ook daar zijn we van harte welkom bij Transdev om een kijkje te nemen op de stalling alwaar de diverse Hermes bussen in Bravo-uitvoering staan gestald. Daarna rijden we via lijn 25 naar Gemert met een interessante fotostop in Gemert en vervolgens gaan we door naar Erp waar we een beetje afwijken van de route om een fotostop te maken bij een tuinder die daar 2 ex Connexxion bussen heeft voor het vervoer van hun werknemers. Via Veghel zullen we onze weg vervolgen naar Den Bosch. Ter info in 1881 was een van de stamlijnen in Brabant de stoomtram van Helmond via Gemert en Veghel naar ’s-Hertogenbosch wat later in 1934 lijn 58 van de BBA werd.

Verder zijn er voor deze excursie 2 “Service-lijnen” beschikbaar;

Servicelijn Dordrecht met opstapplaats Dordrecht Centraal Station naar Den Bosch en Servicelijn Zwolle – Arnhem naar Den Bosch met opstapplaatsen Zwolle Station en Arnhem Rijnhal.

 Indien U gebruik wilt maken van deze servicelijn in samenwerking met Sander & Lars en OVCN, (’s ochtends heen en na de excursie weer terug) dan kunnen we U dat aanbieden voor € 10,00 extra per persoon voor deze retourrit. Vermeld bij uw betaling de gewenste opstapplaats! De vertrektijd voor die locaties volgen nog.

Het actuele programma wordt gepubliceerd op de Facebook-pagina van de Stichting Historische Autobussen, waar ook eventuele aanvullingen op het programma van deze excursie nog zullen worden vermeld. Verder plaatsen we het ook op onze website www.historische-autobussen.nl welke helaas nog niet optimaal in gebruik is wegens technische problemen. Hieraan wordt echter hard gewerkt.

In 2025 hebben we een ANBI-status verworven. Dat laatste betekent dat een gift c.q. donatie aan onze stichting aftrekbaar is van de inkomstenbelasting. U kunt nu ook donateur worden voor minimaal  € 30,00 per jaar. Voordeel voor de donateurs is in ieder geval dat zij per excursie van maximaal éénmaal een korting van € 10,00 kunnen genieten. Wij streven ernaar om minimaal 2 keer per jaar een excursie te gaan organiseren.

U kunt zich voor deze excursie aanmelden middels het overmaken van het excursiebedrag op bankrekening NL82 RABO 0181 9845 47 van de Stg. Historische Autobussen te Veghel. De kosten zijn € 30,00 per persoon. Aangevuld met € 10,- per persoon indien je van een van de Servicelijnen gebruik wil maken. Gelieve dit bedrag z.s.m. over te maken. Indien u ook donateur wordt kan dat voor deze excursie met een overschrijving van minimaal € 50,00 onder de extra vermelding van “excursie 11/4& donatie 2026”.

Vermeld op u bankoverschrijving s.v.p. uw telefoonnummer en/of E-mailadres. Eventueel ook de opstapplaats indien U van een Servicelijn gebruik wilt maken alsmede “excursie 11 april 2026”. Zo kunnen wij u op de hoogte houden m.b.t. de beschikbare plaatsen én of dat de excursie doorgaat!

 

Verdere informatie kunt u verkrijgen via het mailadres sha.nederland@gmail.com of

telefoonnummer 0413 - 36 66 35 (avonduren).

 

 

Contact Webmaster/Owner: Marty Werkman
     
Rubrieken:
Evenementen
Links naar collega's OV Websites
 
 
       
(c) OV in Boskoop - Alle rechten voorbehouden-Overname in gedrukte of digitale vorm zonder toestemming niet toegestaan. Deze Website is opgericht op 8 augustus 1999.